Giriş YapÜye Ol

Jet Sıva

MODÜLER SIVA PÜSKÜRTME KÜREĞİ

JET SIVA PÜSKÜRTME KÜREĞİ PAKET İÇERİĞİ

OPSİYONEL PAKET İÇERİĞİ HORTUM ve KÖRLEME APARATI

4XJET  SIVA MAKİNESİ

Bir yüklenici olarak ürünümüz, aşırı işçilik ve malzeme sarfiyatını azaltarak kara dönüşüm yapmanıza yardımcı olacaktır. Duvarlara bitiş kat sıva uygulaması yanında, serpme sıva ve kaba sıva uygulaması yapabilirsiniz.

İskelesiz olarak sıva uygulaması yapabileceğiniz gibi iskele kurulması gerektiren yerlerde de sıva yapabilirsiniz. İskele ile çalışmalarda  size harç vermek için ikinci bir kişiye ihtiyaç duyasınız.  Malzeme pahalıya tedarik ediliyor. Öyleyse sarfiyatı azaltmakla işe önde başlamış olacaksınız ve zamandan kazanacaksınız. Basınçla duvara çarptırdığınız harç uygulaması duvara daha iyi yapışıyor.  Özel bir yeteneğe ihtiyaç duymadan JET SIVA  makinesi ile güzel iş çıkartabilirsiniz.

Yeni bir araca yatırım yaparken, yatırım getirisi  (amortismanı) de önemli bir husustur. Bizim harç – alçı püskürtücü ilk proje de kendini amorti eder. 4XJET SIVA  kullanımı kolay bakımı ve temizlenmesi kolaydır.  Harç – Alçı püskürtme için harika bir araçtır.

Büyük sıva makinelerinde,sıva yapabilmek için makineyi iyi kullanmasını bilen  4 işçi  çalıştırmalısınız. Çünkü bir çok hareketli parçadan oluşan makine arıza riskinin yanında, titizlikle temizliğinin yapılması mecburidir.  İhmal ve unutulma durumunda bir sonraki kullanımda çalıştıramayabilirsiniz.

4X JET SIVA ‘nın ise temizliği kolaydır. Tek hareketli parçası, bakım gerektirmeyen  tetikli hava kontrol vanasıdır.

Bir ömür kullanabileceğiniz, sadece bizim ürettiğimiz 304 paslanmaz çelikten imal edilmiş JETX4 sıva makinesi sonuçta memnun kalacağınız bir üründür.

Sadece ihtiyaç duyacağınız tek şek iyi bir kompresör dür. 6-8 bar arası basınçta çalışan, 200 litre kapasiteli bir kompresör size yeterli olacaktır.  Profesyonel sıvacı değilim ve sadece tek makine çalışırım  diyorsanız 50 litre kapasiteli kompresör her atım arası tankın dolmasını bekleyerek sıva yapabilirsiniz.

Jet Sıvanın ilk ürünü ‘Duvar Tipi’ sıva makinesi, sıva ustalarının en sağlam ve arıza çıkarmayan yardımcısı olacak. Klasik   Sıva yapımında kullandığımız mala ve sıva küreği artık ikinci planda kalacak. Çünkü  Jet sıva ürünü ile iş hızınızı en  az ikiye katlamanız mümkün.

Neredeyse bir daire parası vererek alacağınız kocaman bir sıva makinesinde hareketli parçalar mevcuttur. Kullanım  konforu ve rahatlığını kıyas dahi etmiyoruz.

Jet sıva ürünü olan bu minik makinenin hareketli parçası yoktur ve arıza yapma riski sıfırdır.

Jet sıva püskürtme küreği, Paslanmaz saçtan lazer kesim ile kesilir, abkant büküm yapılır ve tig kaynağı ile birleştirilir. %100 yerli tasarım ve yerli imalat ürünüdür.
JETSIVA küreğinin haznesine doldurduğunuz yapılmış harcı 20 sn duvara yapıştırır. Daldır doldur,tetiğe bas yap mantığı ile çalışır. JETSIVA makinesi, profesyonel veya amatör herkesin işine yarayacak ve ekonomisine iyi bir şekilde katkı sağlaması için tasarladık. Pişman olmayacağınızı düşünüyoruz.
JETSIVA için gerekli kompresör özellikleri Basınç: 8 bar . Tank Kapasitesi:200 litre Debi: 350 litre/dakika Önerilen kompresör tipi: Hava debisi 300 Litre/Dakika, Basınç 6-8 bar , Depo hacmi 200 litre veya üzeri . Bu değerlerin altında verim almanız zorlaşır. Her ilave edeceğiniz Jet Sıva makinesi için Debi=300 x 1,5= 450 litre/dakika Tank Kapasitesi=200 x 1,5 = 300 litre bu değerlere yakın kompresör edinmelisiniz.

4XJET SIVA MAKİNESİ (ÇOKLU KULLANIM)


Jet sıva ürünleri ile bir inşaatta bir kaç kişi çalışabilir.

Yukarıdaki resimden de anlaşılacağı üzere Jet Sıva Püskürtme küreklerini çoklu olarak ta kullanabilirsiniz. Ancak her bir makinenin harcayacağı hava debisi karşılanmalıdır. 1000 Litre kapasiteli bir kompresör kullanmak sureti ile çoklu kullanım mümkün hale gelir.

Örneğin 1000 litre kapasiteli hava kompresörü zemin kata kurdunuz. Kompresör çıkışına en az 1 parmak ( 1inç) kalınlıkta boru ile seyyar bir kolon tesisatı oluşturup, şık şık bağlantılar ile katlara çıkış alıp makinenizi besleyebilirsiniz.

Her kullanım sonrası makinenizi temizlemelisiniz. Kısa istirahat zamanlarında dahi temizlenmelidir. Makinenizi bir sonraki kullanıma hazır bırakmalısınız. Aşağıda resimde görüldüğü gibi, içi su dolu bir kaba ters şekilde batırınız ve hava kontrol tabancasının tetiğine basınız. Hava ejektör yaparak harç çıkış deliklerinden dışarıya su çıkacaktır. Kolay bir temizleme işleminden sonra makinenizi bir sonraki kullanıma hazır hale getirilebilir.

Sıva makinesi Temizleme Yöntemi

JET SIVA hayatın içinde yaşamımızın %95’ini geçirdiğimiz yapıların imarı için sizlere pratik çözümler sunar. TÜRKİYE’de İlk defa JET SIVA’nın ürettiği , profesyonel ve amatör sıvacılar için püskürtme sıva makinesini JET SIVA makası ile sizlerin hizmetine sundu. Yakın gelecekte bu alanda kendini geliştirecek ve hizmet ağı genişletecektir.

JET SIVA, Sıvacı el aleti olarak alçı sıva, kaba kara sıva,ince kara sıva, püskürtme beton,serpme sıva, toprak karışımları yani çamur toprak sıva ve daha fazlasını içeren verimli ve başarılı duvar ve tavan uygulamaları için püskürtme de lider üreticisidir.