Giriş YapÜye Ol

Basında Biz

Gelin sizi, inşaat işlerinde ustaların zaman ve işgücünden tasarruf etmesini sağlayacak sistem olan JETSIVA ile tanıştırayım. Türkiye ve yurtdışına yönelik hizmet veren platform ile ilgili merak ettikleriniz bu yazımda sizi bekliyor.

JET SIVA NEDİR?

JET SIVA, Sıvacı el aleti olarak alçı sıva, kaba kara sıva, ince kara sıva, püskürtme beton, serpme sıva, toprak karışımları yani çamur, toprak sıva ve daha fazlasını içeren verimli ve başarılı duvar ve tavan sıvalama aracıdır. Püskürtme sıva makinesinde lider üreticidir.

Tamamen Türk mühendisler tarafından dizayn edilmiş olan JETSIVA bütün ürünleriyle “Faydalı Model” kapsamında patentli olarak piyasaya sürülmektedir.

JETSIVA ÜRÜN PÖRTFÖYÜ

JETSIVA Tavan Tipi ve Duvar Tipi olmak üzere iki çeşit ürün üzerine kuruludur. Kullanım alanlarının şartlarına göre farklı tasarımlarla üretilen ürünler kullanım aşamasında ustalara kolaylık sağlar. Zamandan ve işgücünden tasarruf ettirir.

JETSIVA Tavan Tipi Sıva Püskürtme Makinesi.JETSIVA Duvar Tipi Sıva Püskürtme Makines

JET SIVA’ya yakınlaşmak için sosyal hesaplarını takip edebilirsiniz.

JET SIVA WEB

JET SIVA FACEBOOK

JET SIVA INSTAGRAM

JET SIVA GOOGLE+

Aşağıda “JET SIVA” kurucusu Mustafa Eravcı’nın sorularıma verdiği yanıtları bulabilirsiniz. JETSIVA ekibine hedefleri doğrultusunda ilerleyecekleri bu yolda başarılar diliyorum.

Fayda görmeniz dileğiyle.

Girişiminizin adı nedir?

JETSIVA

Neden bu girişimi kurdunuz? Girişiminizi kurmayı ne zaman düşündünüz ve çalışmalara başladınız?

İlk başlarda ortaya bu kadar büyük bir girişimin çıkacağını umarak başlamamıştık. 2012 yılında kendi evimin inşaat sürecinde A’dan Z’ye neyi nasıl yapabilirim sorusundan yola çıkarak Cement Spray sıva harçlarının püskürtme yöntemlerini incelerken Türkiye’de bu alan bir faaliyetin olmadığını fark ettim. İlk çalışmalarıma maketler kullanarak başladım.

Yaptığım maketler üzerinden Solid Works çizimleriyle ilk katı görselini oluşturdum ve Autocad ile de lazer kesim yönetimiyle ilk sıva küreğini elde ettim. Yaptığım testler sonrasında kendi gözlemlerim ve dostlarımın tavsiyesiyle herkesin kullanımına sunulabileceğimi düşündüm.

Kısacası girişimimiz kendi evimin insaatı esnasında kolay ve hızlı biçimde inşaat işleri nasıl tamamlanır sorusunun cevabı olarak ortaya çıkmıştır.

Girişiminiz nedir? Kısaca bahseder misiniz?

Girişimimiz Sıva Püskürtme Küreği’dir. Basınçlı havanın kuvcsti kullanarak inşaatlarda ve gerekli kullanım alanlarında sıva püskürtme işlerini kolay hızlı tasarruflu ve sağlam olarak yapabilmeyi sağlar.

Girişiminizin çalışma mantığı nedir? Kısaca bahseder misiniz?

Küreğin çalışma mantığı yapılmış olan harcı (kara, ince, mineral, alçı, çamur, izo sıva türleri) daldır doldur vur işlemiyle yapılmasıdır.

Neyi istiyorsunuz veya hedefliyorsunuz?

Her insanın insanlığa faydalı olan bir yönü olmalı düşüncesinden yola çıkarak Türkiye ve global pazarda yer sahibi olarak katma değer üretip ülke ekonomisine katkı sağlamaktır.

Girişiminizi 3 cümle ile özetler misiniz?

Kalite, kolaylık ve kullanılabilirlik. Urettiğimiz ürün saglam olmalı. Kullanıldığı alanda ve toplumsal hafızada kliteli ürün anlayışı hakim olmalı. Kullanımı kolay ve işi hızlandırmalı.

Girişiminiz ile ilgili sayı verebilir misiniz? Aylık cironuz, yıllık cironuz, kullanıcı sayınız vs.

Henüz emeklemeye yeni başlıyoruz. Bebeklik çağımızdayız. Aylık 100 adetlik üretim çocukluk, 250 adetlik üretim gençlik, 500 adetlik üretim ise yetişkinlik dönemimiz olacaktır. Şuan yolun başındayız.
Okur Yazar Blogger
Yazının orjinal bağlantısı için tıklayınız.